Intergas

intergas-kombi-kompakt-22

Intergas

Základem kotlů Intergas kompakt HRE je teplosměnný výměník, který na straně se spalinami tvoří podélně žebrovaný hliníkový odlitek a na straně s otopnou vodou, nebo ohřívanou pitnou vodou, měděná trubka, která je v odlitku zalita.

typ   HRE 12 HRE 18 HRE 24/18 HRE 24 HRE 28/24 HRE 30 HRE 36/30 HRE 40
varianta   solo solo kombi solo kombi solo kombi solo

Originální dvouokruhový výměník. Umožňuje nezávislý provoz vytápění
a průtokové přípravy teplé vody.

Příprava teplé vody

Teplá voda je ve všech variantách kotlů KOMPAKT KOMBI připravována přednostně průtokem v samostatném okruhu TV tepelného výměníku kotle. Tím je garantován rychlý a stabilní ohřev teplé vody pro komfortní napuštění standardní vany 120 litry teplé vody během 10 minut

intergas-vymenikPoužití nezávislého okruhu pro ohřev TV snižuje počet konstrukčních dílů kotle, odstraňuje potřebu řízeného třícestného přepínacího ventilu nutného u kotlů pracujících s externím deskovým výměníkem a umožňuje jeho snadné čištění v oblastech s tvrdou vodou.

Vlastní odběr TV nespíná oběhové čerpadlo kotle, což výrazně zvyšuje provozní spolehlivost celého zařízení a nabízí vyšší uživatelský komfort. Řešení využívající průtokového ohřevu teplé vody je typické pro byty nebo domy s jednou standardní koupelnou.

Ke stažení: intergas-2017.1-cz